top of page

3 změny ve stravování, které pomohou snížit hladinu cholesterolu

Pokud máte vysoký cholesterol, podniknutí kroků k jeho snížení může výrazně snížit vaše šance na srdeční infarkt. S každým 10% snížením hladiny cholesterolu klesá riziko infarktu o 20 až 30 %.


Existuje několik kroků, které můžete podniknout ke snížení hladiny cholesterolu, jako je zhubnout v případě potřeby, být aktivnější a jíst zdravé potraviny. Zde jsou tři jednoduché kroky ke zdravější dietě snižující cholesterol:


1. Vybírejte zdravé tuky

Vyhněte se nasyceným tukům, které zvyšují nezdravé hladiny LDL, a vyhněte se transmastným tukům, které zvyšují LDL a snižují ochranný HDL. Místo toho vybírejte zdravější nenasycené tuky, které se nacházejí v rybách, ořeších a rostlinných olejích.


2. Jezte celozrnné výrobky

Celozrnné pečivo, těstoviny a cereálie pomáhají předcházet horské dráze s hladinou cukru v krvi a déle se cítíte sytí. Tyto potraviny obsahují vlákninu, která pomáhá snížit hladinu LDL.


3. Udělejte další zdravá rozhodnutí

Jezte více ovoce a zeleniny. Vynechte sladkosti. Místo plnotučného mléka zvolte mléko bez tuku. Rozhodněte se raději pro nízkotučný jogurt a vybírejte značky, které nejsou přislazené cukrem.


34 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page